Przegrywanie kaset

Oferujemy przegrywanie filmów z prawie wszystkich amatorskich kamer, zarówno analogowych jak i cyfrowych. Posiadamy dwa magnetowidy multisystemowe, dzięki którym, oprócz kaset z Polski, potrafimy zgrać materiał kolorowy z USA, Kanady, czy Rosji.
W chwili obecnej jesteśmy w stanie zrealizować usługę przegrywania materiału filmowego z taśm magnetycznych video: HDV miniDV oraz Digital8 Hi8 H8 Video8, VHS i VHSC nagranych w dowolnym formacie PAL lub NTSC.

Nie przegrywamy materiału video z klisz filmowych 8mm!

Dla uproszczenia oferty konwersji nagrań wideo, wprowadziliśmy trzy rodzaje usług zróżnicowane pod względem sposobu konwersji, obróbki oraz wyglądu końcowego DVD/Blue Ray. Państwa zamówienie może zostać zrealizowane zgodnie z usługą: "Tak jak leci", "Prosty montaż" lub "Exclusive".


Kopiowanie w wersji "Tak jak leci" obejmuje:

Przegranie materiału z taśmy na wybrany przez Państwa nośnik
Wykonanie drobnych korekt cyfrowych video
Stosowny nadruk na wybranym nośniku

Kopiowanie w wersji "Prosty montaż" obejmuje:

Przegranie materiału z taśmy na wybrany przez Państwa nośnik
Wykonanie dogłębnej korekty cyfrowej video lub audio
Wstępny montaż bez wycinania scen, dodanie tytułów i napisów
Interaktywne menu, z odsyłaczami do scen
Stosowny nadruk na wybranym nośniku

Kopiowanie w wersji "Exclusive" obejmuje:

Przegranie materiału z taśmy na wybrany przez Państwa nośnik
Wykonanie korekty cyfrowej audio i video
Montaż nieliniowy, usunięcie scen o kiepskiej jakości
Dodanie tytułów oraz napisów, montaż czołówki
Interaktywne menu, z odsyłaczami do ważniejszych scen
Stosowny nadruk na wybranym nośniku


sprawdź ceny usług...Nie wiem jaką kasetę video posiadam?
 • Zapis cyfrowy - HDV, miniDV, Digital8, Hi8
 • Zapis analogowy - H8, Video8, VHS, VHSC
 • HDV (ang. High Definition Video) - video wysokiej rozdzielczości.
  Jest określeniem sygnału video o rozdzielczości większej niż standardowa.

  Rozdzielczość pozioma wynosi 720-1080 linii.
  Dla porównania rozdzielczość pozioma DvD to max 576.
  HDV, w przeciwieństwie do DvD pozwala na zwiększenie szczegółów w rejestrowanym obrazie aż czterokrotnie.
  Zapis dźwięku odbywa się w postaci PCM Stereo z jakością dźwięku SACD. Zapis HDV jest zapisem cyfrowym na taśmie magnetycznej o podwyższonej jakości oraz zwiększeniu prędkości przesuwu taśmy, co zatem idzie i ilości zapisywanych danych.

  Profesjonalne kamery HDV posiadają zabezpieczenia (microchip) pozwalające tylko na jedno/dwu-krotny zapis taśmy, ponowne nagrywanie zwiększa ryzyko wystąpienia błędów zapisu, a tym samym utraty cennego materiału.
  Zabezpieczone kasety HDV można użyć ponownie tylko do zapisu w formacie DV.

  Wymiary kasety HDV są takie same jak miniDV i wynoszą 66 x 48 x 12 mm.
  MiniDV (ang. Digital Video) – format cyfrowego zapisu wizji stosowany głównie w kamerach cyfrowych DVC oraz magnetowidach cyfrowych DVCR.

  Rozdzielczość pozioma wynosi 380-540 linii.
  Dla porównania rozdzielczość pozioma VHS to około 250 linii. Obie technologie posiadają dokładnie taką sama rozdzielczość pionową. DV, w przeciwieństwie do VHS jest jednak wolny od szumów dzięki nowemu ukośnemu zapisowi cyfrowemu.
  Zapis dźwięku odbywa się w postaci PCM Stereo z jakością dźwięku CD. Zapis DV jest zapisem cyfrowym na taśmie magnetycznej, a więc pogorszenie jakości jest bardzo niskie i może wynikać tylko z trwałości samej taśmy.

  Kasetki MiniDV są obecnie najpopularniejszym nośnikiem danych taśmowych w kamerach.

  Na kasetkach MiniDV jest możliwy zapis sygnału HD720p, jednak do zapisu audio-video w jakości FullHD potrzebujemy specjalnych taśm HDV

  Wymiary kasety MiniDV wynoszą 66 x 48 x 12 mm.
  Digital8 - wysokiej jakości standard cyfrowego zapisu audio-wideo.


  Charakteryzuje się wysoką rozdzielczością na poziomie 540 linii i możliwością zapisu dźwięku w postaci stereofonicznej, zapis nie ustępuje jakością formatowi miniDV. Jest rozwinięciem formatu Hi8. Stosowany w latach 90' w półprofesjonalnych i amatorskich kamerach wideo Sony i Canon.
  W 2007/2008 r. kamery z zapisem Digital8 zostały wycofane z produkcji, a nieustająca miniaturyzacja taśmowych nośników danych wyparta na poczet miniDV oraz dysków twardych i kart pamięci (AVHD).


  Wymiary kasety Digital8 wynoszą 95 × 63 × 15 mm, czyli są identyczne jak Video8.
  Logo złożone z litery „D” i cyfry „8” jest niejednokrotnie zastąpione tekstem „Digital8
  Hi8 - (ang. High8 mm) wysokiej jakości standard analogowo-cyfrowego zapisu audio-wideo.

  Charakteryzuje się wysoką rozdzielczością na poziomie 440 linii i możliwością zapisu dźwięku w postaci stereofonicznej. Jest rozwinięciem formatu Video8. Stosowany w półprofesjonalnych kamerach wideo w latach 90' w amatorskich kamerach Sony i Canon.
  W 2005/2006 r. kasety Hi8 zostały wycofane z produkcji, wyparte przez standard miniDV.


  Wymiary kasety Hi8 wynoszą 95 × 63 × 15 mm, czyli są identyczne jak Video8.
  H8 - (ang. High8 mm) wysokiej jakości standard analogowo zapisu audio-wideo.


  Charakteryzuje się wysoką rozdzielczością na poziomie 380 linii i możliwością zapisu dźwięku w postaci stereofonicznej. Jest rozwinięciem formatu Video8. Stosowany w amatorskich kamerach wideo w latach 90' w amatorskich kamerach Sony i Canon. Następcą standardu H8 został analogowo - cyfrowy zapis Hi8 oraz zapis cyfrowy Digital8.


  Wymiary kasety H8 wynoszą 95 × 63 × 15 mm,
  od Video8, różniła je lepsza jakość taśmy,
  kasety zostały wycofane z produkcji w 2002r.

  Często zamiast pełnego logo ma tylko oznaczenie samej „ósemki” bez litery H
  Video8 – standard wideo określający format zapisu obrazu i dźwięku, wykorzystujący taśmę magnetyczną o szerokości 8 mm opracowany przez firmę SONY w 1985 roku.

  Wykorzystuje wyłącznie taśmy metalowe oraz wirującą głowicą kasującą. Charakteryzuje się dźwiękiem HiFi, modulacją FM, rozdzielczością około 260 linii, lepszą niż w standardzie VHS. W niektórych modelach magnetowidów Video8 wprowadzono zapis cyfrowy dźwięku PCM na przedłużeniu ścieżki wizyjnej. Na rynek wprowadzono w latach 80. XX wieku również magnetowid Video8 z funkcją sześcio-ścieżkowego magnetofonu cyfrowego.


  Rozwinięciem standardu Video8 jest Hi8, który posiada wyższą rozdzielczość (440 linii) oraz pozwala na oddzielne wyprowadzenie sygnałów luminancji i chrominancji.

  Wymiary kasety Video8 wynoszą 95 × 63 × 15 mm, czyli mniejsze niż kaseta magnetofonowa i nieco grubsza. Obecnie wycofane z produkcji.
  VHS (ang. Video Home System) - w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych popularny standard zapisu i odtwarzania kaset wideo przeznaczony dla rynku konsumenckiego.

  Rozdzielczość pozioma obrazu w formacie VHS wynosi 240 lini do 450 linii w S-VHS.
  W formacie VHS fonia zapisywana jest wzdłuż taśmy przy krawędzi; przy przesuwie 2,34 cm/sek uzyskuje pasmo 80 Hz—10 kHz.
  Magnetowidy wielogłowicowe zapisują dźwięk w formacie PCM z jakością hifi. Analogicznie opracowano kasety S-VHS oznaczone dodatkowo literką S w logotypie.
  VHSC (ang. Compact Video Home System) - w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych popularny standard zapisu i odtwarzania kaset wideo przeznaczony dla rynku konsumenckiego.

  Kaseta o wymiarach 92mm x 59mm x 22mm posiadająca tą samą taśmę i identyczny standard zapisu co kasety systemu VHS. Posiada charakterystyczne zębate kółko napędowe na jednej z rolek, po załadowaniu do kasety matki jest odtwarzana w standardowym magnetowidzie VHS. Pracująca na mniejszych kasetach pochodna VHS znalazła zastosowanie w domowych kamerach video. Analogicznie opracowano kasety S-VHSC oznaczone dodatkowo literką S w logotypie.

  Istnieje także odmiana D-VHSc (Digital VHSc), oparta o kasety o takich samych właściwościach jak VHSC.
  Format ten zapewnia dobrą jakość obrazu cyfrowego na poziomie 500 linii przy bardzo długim czasie nagrywania na kasecie: nawet do kilkunastu godzin obrazu cyfrowego przyzwoitej jakości.
  Była bardzo popularna w krajach azjatyckich (Japonia, Korea, Tajlandia, Kuwejt, Irak), prócz odmiennego logotypu posiada dodatkową „dziurkę” w obudowie :)
  Nie wiesz jaka taśmą dysponujesz?
  Pewnie masz coś podobnego do tych na zdjęciach. Przyjrzyj się uważnie pod kątem nadrukowanych logotypów oraz budowy taśmy, zwróć też uwagę na kształt rolki, kliknij w taśmę by zobaczyć jej wymiary i szczegółowy opis.
  Taśma filmowa (klisza) 8mm – światłoczuły nośnik filmu o szerokości 8 mm.
  Dwa podstawowe formaty to Standard 8mm oraz Super 8mm

  Nie przegrywamy materiałów video ze światłoczułych klisz filmowych!  Jeśli trafiłeś tutaj przypadkiem, a chcesz przegrać szpulkę tak nagranego filmu

  kliknij w ten link by przejrzeć wyniki z Google


  Przegrywamy tylko nośniki magnetyczne: HDV miniDV Digital8 Hi8 H8 Video8 VHS VHSC